Lekcie

Kurzy / nábory / cvičenia / školenia / workshop

Dátum konania: termín podľa dohody


Level:

začiatočník

Veková skupina:

teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 3


Popis a špecifikácia:

OPEN WATER DIVER - Základný kurz prístrojového potápania pre začiatočníkov

 

O KURZE

Všetky kurzy potápania organizujeme v kvalitnom a modernom výučbovom systéme SSI.
SSI je vďaka celosvetovému uznaniu a pôsobnosti Vašou optimálnou vstupenkou do sveta pod vodou!
V kurze potápania pre začiatočníkov sa dozviete a naučíte všetko potrebné pre bezpečné a radostné prístrojové potápanie.
V priebehu kurzu získate potrebné znalosti a zručnosti na všetky bežné formy rekreačného potápania.
Potápačský kurz sa skladá 3 častí: teória, výcvik na bazéne a výcvik na otvorenej vode.

 

Teória:
Výučbové materiály SSI a celý systém online vzdelávania bol vyvinutý tak, aby ste sa mohli teóriu naučiť samostatne a vlastným tempom s použitým PC, tabletu, alebo smartfónu. V šiestich teoretických lekciách v e-lerningu nájdete veľa zaujímavých informácií, inštruktážnych videí a obrázkov.

 

Výcvik na bazéne:
Pri praktickom výcvik v bazéne a aj na otvorenej vode bude Vašou oporou inštruktor, ktorý Vás mimo iného zoznámi aj s potápačským výstrojom. Budete mať dostatok času na to, aby ste si zvykli na svet pod vodou, cítili sa tu príjemne a zažili ste pri tom veľa zábavy.

 

Ponory na otvorenej vode:
Počas ponorov na otvorenej vode (minimálne 4 ponory), napríklad na jazere, lome, alebo v mori, budete mať možnosť využiť naučené znalosti a zručnosti v praxi. Po absolvovaní kurzu získate medzinárodne a doživotne platný potápačský certifikát SSI, ktorý Vás oprávňuje potápať sa na celom svete a otvorí Vám dvere potápačských základní. Umožní Vám mimo iného požičiavať si v zahraničí výstroj a plniť si vlastné fľaše na plniacich staniciach. V tejto chvíli sa Vám otvárajú nekonečné možnosti!
Dosiahnutím úrovne OPEN WATER DIVER sa však Vaše vzdelávanie skončiť nemusí. Keď získate viacej skúseností, môžete zažívať potápanie ešte oveľa napínavejšie; predstavte si, že sa budete potápať k vrakom lodí, alebo so žralokmi, alebo sa stanete podvodným fotografom. Prostredníctvom špecializačných programov SSI získate viacej istoty a otvoria sa Vám ďalšie možnosti. A náš tým a SSI budeme pri tomto dobrodružstve Vaším spoľahlivým partnerom.

 

Každý absolvent nášho potápačského kurzu získava nárok na dlhodobú 10% zľavu na nákup v našej predajni na plavárni v Žiline, 50% zľavu počas prvých 12 mesiacov po absolvovaní potápačského kurzu na požičiavanie výstroja a plnenie fliaš. Ak sa rozhodnete pokračovať v ďalšom potápačskom vzdelávaní prostredníctvom špecializačných kurzov, získate taktiež zaujímavú zľavu, v prípade záujmu sa môžete stať členom Potápačského klubu AQUA.PRO a budete informovaný o ďalších akciách a potápačských výjazdoch organizovaných AQUA.PRO.

 

Viac o kurze nájdeš TU.Dátum konania: termín podľa dohody


Level:

pokročilý

Veková skupina:

teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 3


Popis a špecifikácia:

Hĺbky majú pre potápačov magické kúzlo a hĺbkové potápanie je neobyčajne príťažlivé!

Ponorte sa bezpečne do hĺbok, ktoré pred Vami preskúmalo len niekoľko málo potápačov, alebo preskúmajte zaujímavý vrak, ktorý leží v hĺbke presahujúcej 18m. Pre koho by toto nebolo lákavé? Aby ste sa mohli bezpečne potápať do väčších hĺbok mali by ste najprv absolvovať špecializačný výcvik - ideálnym programom je v tomto prípade DEEP DIVING.


Na nešťastie niekedy hĺbkové ponory realizujú aj potápači bez potrebného vzdelania, alebo správneho naplánovania ponoru a vystavujú sa tak často neočakávaným rizikám. Pred potápaním do väčších hĺbok je dôležité najprv získať potrebné znalosti a naučiť sa zásady bezpečného potápania v hĺbkach.
V špecializačnom kurze SSI "Hĺbkové potápanie" získate vedomosti, zručnosti a skúsenosti, ktoré sú pre tento typ potápania potrebné.

 

Obsah kurzu Deep Diving:

Kompletný potápačský systém a hĺbkové potápanie

Plánovanie hĺbkového ponoru

Hĺbkový ponor

Nebezpečenstvá pri hĺbkovkovom potápaní

Opakované ponory

 

Viac o kurze zistíš TU.Dátum konania: termín podľa dohody


Level:

pokročilý

Veková skupina:

dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 3


Popis a špecifikácia:

Nočné potápanie to je tajuplné dobrodružstvo a napätie!

Svet pod vodou je pre nás záhadným a neznámym svetom. Pri nočnom potápaní môžeme spoznať tento fascinujúci svet z úplne inej perspektívy ako cez deň. Vzrušujúcim a tajuplným zážitkom je ponor na domácej lokalite v dobe, keď sa začína stmievať, pod vodu prenikajú posledné lúče svetla a okolitý svet sa úplne upokojí. S dobrým a vhodným výstrojom a výkonným svietidlom môžeme, pri troške šťastia, pozorovať ryby pri love, ktoré začínajú byť aktívne až za šera. Rovnakým dobrodružstvom je nočný ponor v tropických vodách. keď môžete vidieť len tie miesta, ktoré práve osvetľuje Vaše, alebo partnerové svietidlo. Hlavným predpokladom pre bezpečné prežitie týchto vzrušujúcich zážitkov pod vodou v noci, alebo za zníženej viditeľnosti sú potápačské zručnosti na veľmi dobrej úrovni, ktoré si počas výcviku a dvoch ponorov v rámci tohto programu ešte zdokonalíte. Ak máte potrebné znalosti, vhodný výstroj a viete dobre naplánovať nočný ponor, budete za to pri nočných ponoroch náležite odmenený.

 

Obsah kurzu Night Diving:

Potápanie v noci a obmedzenej viditeľnosti

Špeciálny výstroj na nočné potápanie

Príprava nočného ponoru

Nočný ponor

Pokročilé techniky pri obmedzenej viditeľnosti

 

Viac info o kurze nájdeš TU.Dátum konania: termín podľa dohody


Level:

začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina:

teen 15-18r, dospelí 18+, 35+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 3 Max: 10


Popis a špecifikácia:

Discavery Scuba je obdobný program ako Discovery Diving, ale s tým „malým“ rozdielom, že to celé prežiješ v skutočnom potápačskom teréne aj s použitím ochranného potápačského obleku. Budeš mať podobné pocity ako kozmonaut, keď vstupuje do vesmírneho priestoru, len Ty sa nebudeš vznášať vo vesmíre, ale pod vodou obklopený podvodným životom. Celý tento program môžeme spoločne zorganizovať aj pre Tvojich priateľov alebo kolegov, ako celodenný výlet v prírode spojený s opekaním, varením gulášu a kúpaním.

 

Možno Ťa po absolvovaní týchto programov zaujme potápanie natoľko, že zatúžiš pokračovať v potápačskom výcviku a v ďalšom objavovaní jeho tajomstiev. V takom prípade Ti ponúkame prirodzené pokračovanie v potápačskom kurze a samozrejme výhodnejšiu cenu kompletného kurzu potápania s prístrojom pre začiatočníkov – Open Water Diver.

 

Cena zahŕňa :

- požičanie kompletného potápačského výstroja

- krátke zaškolenie

- asistovaný doprovod na hladine

- asistovaný doprovod pod vodou (30 - 40 minút)

- foto, alebo krátke spomienkové video

 

Cena nezahŕňa:

- dopravu osôb a materiálu

- občerstvenie